Novinky, úvahy a myšlenky, které nás napadají

Blog

 

Venku prší a nastal pravý šumavský podzim, tak to využíváme na dokončení podkrovní meditárny, kde se bude dát i dobře přespat. Pokud budete chtít si u nás uspořádat jogový víkend, různé workshopy, meditační setkání a podobně, dejte vědět a domluvíme se.

Minulý týden nás navštívil Milan, talentovaný kuchař a vegan, na jehož asijskou a zejména vietnamskou kuchyni jsem se moc těšíl. Baví mě poznávat zajímavé chutě z různých světových kuchyní a stále se učit něco nového.

Šachy mě nesmírně baví a proto vyhlašuji tuto akci: kdo přijede na UTATY, ubytuje se tady, zahraje si se mnou partii a zvítězí nade mnou, získává vzácnou prémii a to sáček kořenící směsi Merlin Spoon, kterou, jak asi dobře víte, není vůbec možné koupit.

Brunch je anglické označení pro pozdní snídani od 9 do 13 hodin. Jídlo u nás připravujeme tak, aby bylo z čeho vybírat, co ochutnávat a aby to bylo inspirativní.

Trochu práce navíc, ale výsledek stojí za to. Když párkrát chléb upečete, zjistíte, že to není až tak složité.

Jestliže chceš dosáhnout lepších výsledků ve sportu, překonat světový rekord nebo hledáš zdraví a štěstí. Tak DÝCHEJ! Je to zadarmo!

Ho´oponopono je stará havajská technika pro vytváření hojnosti, zdraví a míru. Podstatou je návrat do "nulového stavu", tedy do stavu, v němž neexistují žádné vzpomínky, paradigmata a naše mysl a podstata je naprosto čistá. V tomto stavu jsme schopni dosáhnout téměř čehokoli, čehož si žádáme. Ve stavu, kdy nejsme ovlivněni ničím, co souvisí s naší...

Co to je utaty šestá chuť? Jsou známy čtyři základní typy chutí: sladká, slaná, kyselá a hořká. Kombinace těchto chutí dotváří osobitá jídla. Před lety přišli Japonci s další chutí, nazvali ji UMAMI a tato pátá chuť má být delikátní, např. ve zralých rajčatech. My jsme našli a definovali chuť šestou UTATY - magickou chuť, např. když vaříte s...

Někdo žije, aby jedl nebo aby se přejedl a někdo jí, aby žil. Z jídla se stala obecně zábava a byznys, který nám má zpříjemňovat náš život a pod tlakem trhu a zisků z nás dělá budoucí pacienty dalšího skvělého byznysu s léčením. Snad už ani nemůže být více protichůdných a stále se měnících názorů na správnou výživu. Jak...